piątek, 3 września 2010

eME: Belgia - Niemcy 0:1

Zgodnie z przewidywaniami reprezentacja Niemiec od zwycięstwa zaczęła eliminacje XIV Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Trzeba jednak przyznać, że Belgowie postawili przyjezdnym trudne warunki, a w pierwszej połowie byli stroną przeważającą.

Bardzo aktywni w zespole gospodarzy byli Moussa Dembelé i Romelu Lukaku, zaś w środku pola niezgorzej poczynał sobie Marouane Fellaini. W pierwszych 45 minutach niemiecki bramkarz Manuel Neuer dwukrotnie musiał interweniować - raz z najwyższym trudem odbił piłkę po potężnym strzale z dystansu autorstwa wspomnianego Dembelé.

W drugiej połowie Niemcy osiągnęli przewagę, a tuż po wznowieniu gry objęli prowadzenie. Błąd w ustawieniu obrony wykorzystał Thomas Müller, który idealnie w tempo zagrał do niepilnowanego Miroslava Klosego. Supersnajper z Bayernu bez kłopotu pokonał znanego z występów w Borussii M'gladbach Logana Bailly'ego. Dla pochodzącego z Opola gracza był to gol nr 53 w kadrze - od liderującego Gerda Müllera dzieli go jeszcze 15 trafień.

Brązowi medaliści ostatnich Mistrzostw Świata do końca utrzymywali korzystny wynik, choć w 70. minucie mieli okazję do jego podwyższenia. Wprost cudowną kombinacyjną akcję z udziałem połowy drużyny mógł wykończyć Müller, jednak jego instynktowny strzał z bliska cudem obronił golkiper Belgów. Niemniej wymiana piłki między zawodnikami Nationalmannschaftu wzbudzić mogła jedynie złożenie się rąk do oklasków.

We wtorek domowy mecz z Azerbejdżanem. Liderem grupy A na razie Turcy, którzy wygrali w Kazachstanie 3:0, między innymi dzięki bramce grającego w Bayernie Hamita Altıntopa.