czwartek, 11 lutego 2010

Ćwierćfinały Pucharu Niemiec - bez niespodzianek, Bayern razy 11

Trudno za niespodziankę uznać wyeliminowanie przeciętnej Kolonii przez trzecią póki co ekipę 2. Bundesligi. Zwłaszcza, gdy wziąć pod uwagę fakt, iż trójka zawodników Zvonimira Soldo została wyrzucona z boiska przed końcem zawodów. Smutny los spotkał Adila Chihiego, Lukasa Podolskiego i Petita. Goście z Kolonii już na dzień dobry dostali bramkę, a zdobył ją Michael Thurk. Gracz ten w II lidze zdobył już 19 bramek (w 20 meczach), a w Pucharze był to jego trzeci gol (w trzecim występie). W latach 2005-2008 grał w ekstraklasie Niemiec - świetnie w Moguncji, przeciętnie w Eintrachcie. Teraz szaleje w Augsburgu.

Werder pokonał Hoffenheim, a zawdzięcza to pięknym trafieniom Naldo (oczywiście z rzutu wolnego, 11. bramka w tym sezonie - nieźle jak na stopera) i Hugo Almeidy. Bremeńczycy w lidze spisują się ostatnio fatalnie i ich szanse na występy w Lidze Europy wydatnie zmalały. Czyżby znowu zamierzali dostać się do tych rozgrywek przez Puchar Niemiec? W półfinale trafili na drugoligowy Augsburg.

Bayern w pierwszej połowie droczył się ze swoimi fanami i przegrywał z Greutherem 1:2. Żenująco spisywała się eksperymentalna defensywa Bawarczyków z powracającym do łask Christianem Lellem i tragicznym Martínem Demichelisem. W przerwie Louis van Gaal musiał przemówić swym chłopcom do rozumu, gdyż w drugiej odsłonie roznieśli oni rywala w pył, aplikując mu 5 bramek. Było to jedenaste kolejne zwycięstwo monachijskiego teamu.

Czwartym półfinalistą DFB Pokal jest Schalke, które minimalnie pokonało występujacy w 3. Lidze VfL Osnabrück - jedyną bramkę zdobył efektowym strzałem z woleja bardzo skuteczny tej wiosny Kevin Kurányi. Czy trafi także w marcowym (24.03) pojedynku półfinałowym z Bayernem?