niedziela, 18 października 2009

9. kolejka Bundesligi - podział punktów na szczycie, Bayern znowu strzela

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 9. kolejki Bundesligi Hamburg bezbramkowo zremisował z Bayerem Leverkusen. Ci, którzy liczyli na grad goli i emocjonujące widowisko, srodze się zawiedli. Goście ewidentnie przyjechali po remis i udało im się dopiąć swego. Trzeba przyznać, że defensywa przyjezdnych spisywała się bez zarzutu i HSV przez większą część meczu sprawiał wrażenie bezradnego. Był to jedyny remis w tej kolejce.

Na czele zatem status quo. A co się działo w pozostałych spotkaniach? Trwa degrengolada Stuttgartu. Tym razem nie sprostał on u siebie Schalke. Bohaterem meczu był bramkarz gelsenkircheńczyków Manuel Neuer, niejednokrotnie ratujący swój zespół z opresji. W 5 ostatnich spotkaniach podpieczni Markusa Babbela aż 4-krotnie schodzili z placu gry pokonani. Za to Felix Magath po raz kolejny potwierdza, że jest szkoleniowcem wybitnym. S04 nie gra wprawdzie olśniewająco, najczęściej wygrywa minimalnie i z trudem, ale... wygrywa. I zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Przebudził się monachijski Bayern. Po 315 minutach bez strzelonej bramki, w końcu się udało. Autorem trafienia był Thomas Müller, który dobił strzał Luki Toniego. Ten ostatni nieoczekiwanie wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie kosztem Mario Gómeza. Najdroższy napastnik w historii ligi niemieckiej wszedł na murawę dopiero w 71. minucie i wydaje się coraz bardziej niezadowolony ze swojej sytuacji.

Cichy marsz w górę tabeli staje się udziałem Werderu. Tym razem w pokonanym polu pozostawiony został Hoffenheim, który złapał lekką zadyszkę - po 4 wygranych z kolei przyszły 2 porażki. To jednak drobiazg w porównaniu z wyczynami stołecznej Herthy. Na nic zdała się zmiana trenera (Friedhelm Funkel za Luciena Favre'a). Berlińczycy przegrali po raz 8. z rzędu i rzecz jasna zamykają stawkę. Rezultat 0:3 w Norymberdze mówi sam za siebie.

Za tydzień kolejny mecz na szczycie: Schalke podejmuje Hamburg. Gospodarze mają szansę nawet na pozycję lidera (jeśli by jakimś cudem rozgromili HSV).