niedziela, 27 września 2009

7. kolejka Bundesligi - derby dla Schalke, czołówka ucieka Bayernowi, come-back Ibiševicia

Po pięciu kolejnych wygranych (trzech w lidze i dwóch w pucharach) bawarska kosa trafiła na hamburski kamień. Po ciekawym i zaciętym meczu wynik brzmiał 1:0. Jedyną bramka padła w 72. minucie gry. Dośrodkowanie Zé Roberto trafiło wprost do Mladena Petrica i Butt był bezradny. Mecz obfitował w okazje z obydwu stron, jednak golkiperzy spisywali się bez zarzutu.
Na boisku przebywało aż 6 zawodników, którzy mieli w przeszłości przygodę z rywalem. W szeregach HSV byli to David Jarolim, Piotr Trochowski i wspomniany już Zé Roberto; zaś w Bayernie - Daniel van Buyten, Ivica Olić i Jörg Butt.
Po tej wygranej przewaga Hamburga nad Bayernem wzrosła do 6 punktów.
Pierwszej porażki w tym sezonie doznał Eintracht (0:2 ze Stuttgartem). Zaś po rozgromieniu przed tygodniem Herthy w Berlinie (4:0), kolejne wysokie zwycięstwo odniósł Fryburg (3:0 z M'gladbach).
W derbach Zagłębia Ruhry górą Schalke. Degrengolada Borussii Dortmund trwa w najlepsze. To jednak i tak nic w porównaniu z wyczynami Herthy. Podopieczni Luciena Favre'a (4. miejsce w zeszłych rozgrywkach!) zanotowali 6. kolejną porażkę. Właściwie to mało powiedziane... Hoffenheim zmiótł berlińczyków z powierzchni Ziemi, upokarzając ich 5:1. Klasycznym hat-trickiem (w ciągu 21 minut) popisał się Vedad Ibišević, dla którego były to pierwsze gole od grudnia 2008 roku. TSG 1899 awansowało na 3. pozycję w tabeli. Czyżby brygada Ralfa Rangnicka znów zechciała zawalczyć o mistrzostwo jesieni?
Po widowiskowym meczu Wolfsburg triumfował w derbach Dolnej Saksonii. A napastnik Werderu Claudio Pizarro po raz kolejny przypomniał, że przed kilku laty mówiono na niego "Mr. Doppelpack". Już czwarty raz w tym sezonie zdobył dwa gole w jednym meczu.
Na tygodniu odbędą się spotkania Ligi Mistrzów.