niedziela, 20 września 2009

6. kolejka Bundesligi - Wolfsburg upokarza Magatha, Hertha na dnie, końcówka Hoffenheimu

Kilka nieoczekiwanych rezultatów przyniosła nam 6. kolejka Bundesligi. W piątek Schalke 04, prowadzone przez Felixa Magatha, przegrało u siebie z jego byłym klubem. Obie bramki dla "Wilków" zdobył Edin Dżeko, wynalazek Magatha właśnie. Nawet w lidze niemieckiej los płata figle.
Najciekawszy mecz tego weekendu odbył się w Mönchengladbach. Miejscowa Borussia uległa u siebie TSG 1899 Hoffenheim aż 2:4, choć po 17 minutach prowadziła 2:0. Na gości podziałało to jak płachta na byka. Wspaniałe zawody rozegrali Sejad Salihović i Carlos Eduardo. Mimo znaczącej przewagi podopiecznych Ralfa Rangnicka, jeszcze 5 minut przed końcowym gwizdkiem Borussia cieszyła się z przewagi jednej bramki. Jednak trzy kapitalne akcje TSG znokautowały gospodarzy. Przy trafieniu Obasiego asystował Carlos Eduardo, który minął 8 (!) bezradnych rywali i zdołał dokładnie obsłużyć Nigeryjczyka.
Hoffenheim zanotował trzecią wygraną z rzędu i prawdopodobnie znów marzy mu się mistrzostwo jesieni. Ale warto zwrócić na dwie inne ekipy, które, jak do tej pory, spisują się nad wyraz dobrze. To Moguncja i Eintracht. Moguncja, prowadzona przez kolejnego szaleńca (Thomas Tuchel zachowuje się podobnie do Jürgena Kloppa za najlepszych lat) pokonała na wyjeździe Bochum. Dwie bramki zdobył 18-letni Andre Schürrle, dla którego jest to pierwszy sezon w profesjonalnym futbolu. Był to gwóźdź do trumny dla szkoleniowca VfL, Marcela Kollera, któremu dzień po meczu podziękowano za współpracę. Tymczasowo zastąpi go Frank Heinemann.
Zaś Eintracht to jedna z trzech niepokonanych jeszcze drużyn. Tym razem frankfurtczykom udało się przerwać passę 4 zwycięstw ligowych Hamburga.
HSV utrzymał jednak pozycję lidera, bo punkty postradał Bayer Leverkusen. Po przeciętnym meczu podzielił się oczkami z Werderem Brema.
Największą sensację sprawili zawodnicy z Fryburga Bryzgowijskiego. Rozgromili oni w Berlinie Herthę 4:0. Dla 4. zespołu ubiegłego sezonu była to piąta kolejna porażka, co doprowadziło do zajęcia przezeń ostatniego miejsca w tabeli. Czy dni Luciena Favre'a są policzone? Za tydzień wyjazd do Sinsheim.
Pierwszą wygraną w rozgrywkach zanotowała Kolonia, triumfując niespodziewanie w Stuttgarcie. VfB zanotował bardzo przeciętny start i stacza się coraz niżej. Brak Mario Gómeza jest niesłychanie widoczny.
We wtorek i środę czekają nas mecze 2. rundy Pucharu Niemiec, a za tydzień 2 szlagiery: derby Zagłębia Ruhry Dortmund - Schalke i spotkanie na szczycie Hamburg - Bayern.