środa, 23 września 2009

II runda Pucharu Niemiec - 8 pierwszoligowców za burtą

2. runda Pucharu Niemiec sypnęła niespodziankami. Z 16 bundesligistów odpadła aż połowa, zaś do 3. fazy rozgrywek udało się awansować 4-ligowemu Eintrachtowi Trewir (kosztem Arminii). Bohaterem tego meczu był autor hat-tricka i asysty, uważany kilka lat temu za wielki talent Sahr Senesie.
Największą sensację sprawił średniak 3. ligi, VfL Osnabrück, pokonując piekielnie silny u zarania sezonu 2009/10 zespół Hamburger SV. Nie lada zaskoczeniem była także wygrana Kolonii, która odprawiła mistrza Niemiec. W meczu Eintrachtu Frankfurt z Alemannią kibice byli świadkami niesamowitego widowiska. 10 goli i szaleńczy pościg przyjezdnych z Akwizgranu wystawiły publiczność zgromadzoną na Commerzbank-Arena na ciężką próbę. W pewnym momencie z wyniku 5:1 zrobiło się 5:4, a do końca pozostały 3 minuty. Eintracht zachował wszakże zimną krew i dobił ambitnego przeciwnika.
Losowanie par 3. rundy już w ten weekend.