wtorek, 18 sierpnia 2009

Stuttgart jedną nogą w Lidze Mistrzów

Piłkarze VfB Stuttgart zgodnie z oczekiwaniami pokonali na wyjeździe wicemistrza Rumunii FC Timişoara 2:0 i są bardzo bliscy awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Za tydzień w stolicy Badenii-Wirtembergii powinni przypieczętować sukces.
Spotkanie było dość jednostronne, a przyjezdni rozstrzygnęli je po półgodzinie gry. W 28. minucie bramkarz Rumunów sfaulował w polu karnym Cipriana Maricę i sędzia podyktował rzut karny, który chwilę później na bramkę zamienił 20-letni Timo Gebhart. Dwie minuty później kapitalną akcję przeprowadził powracający do Bundesligi po 4 latach gry w Arsenalu i Barcelonie Alaksandar Hleb. Bez trudu minął pięciu graczy przeciwnika i nie pomylił się w sytuacji sam na sam.
Przez resztę spotkania goście kontrolowali przebieg gry i nie dali gospodarzom złapać kontaktu.