niedziela, 23 sierpnia 2009

3. kolejka Bundesligi - blamaż Bayernu, wspaniały tydzień Hamburga

Najciekawszy mecz 3. kolejki Bundesligi rozegrano w niedzielę w Wolfsburgu. Mistrz Niemiec i lider tabeli mierzył się z Hamburgiem, który sezon zaczął bardzo dobrze. HSV po raz kolejny rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia i po 7 minutach prowadził na Volskwagen-Arena 2:0. W czwartkowym meczu Ligi Europy z Guingamp po 11 minutach hamburczycy także uzyskali dwubramkowe prowadzenie, zaś przed tygodniem przeciwko Borussii Dortmund po 12 minutach wynik brzmiał 3:1.
Wolfsburg po fatalnej pierwszej połowie, podniósł się w drugiej. W ciągu 4 minut odrobił stratę - drugą bramkę w drugim meczu w barwach "Wilków" zdobył Obafemi Martins. HSV po chwili wybudził się ze śpiączki i po kapitalnej kontrze wyszedł na prowadzenie. Konających gospodarzy ładnym strzałem "fałszem" dobił Holender Romeo Castelen.
Mecz prowadzony był w bardzo szybkim tempie, a zmieniająca się jak w kalejdoskopie sytuacja dostarczyła w to niedzielne popołudnie mnóstwa emocji.
Zaś dla Hamburga - chapeau bas! Podopieczni Bruno Labbadii w ciągu 8 dni rozegrali 3 mecze, strzelając w nich 13 bramek!
Kompromitujący początek sezonu stał się udziałem monachijskiego Bayernu. 2 punkty w 3 kolejkach to hańba. Nie jest to jednak przypadkiem. W sobotnim meczu w Moguncji Bayern przez godzinę gry nie istniał. Obywatel Burkina Faso Aristide Bancé robił co chciał na połowie bezradnych Bawarczyków, ośmieszając duet stoperów van Buyten-Badstuber. Poza tym, że strzelił bramkę, udało mu się, będąc niepilnowanym, oddać strzał przewrotką z siedmiu metrów i trafić w poprzeczkę.
W drugiej odsłonie podopieczni van Gaala spisywali się już dużo lepiej, ale wystarczyło to tylko do zdobycia kontaktowej bramki, w dodatku samobójczej. Od kubła pomyj, na które zasłużyła drużyna z Monachium, sprawiedliwie należy ocalić dwóch graczy, którzy weszli z ławki: Thomas Müllera i Ivicę Olicia. Pozostali aktorzy tego żenującego spektaklu zasługują na potężne drwiny.
Był to 7. mecz między tymi drużynami w ekstraklasie. Moguncja cieszyła się z pierwszego zwycięstwa w historii przeciwko rekordmeisterowi. Wcześniejszy bilans: 5 porażek i 1 remis.
W pozostałych spotkaniach uwagę przykuwają rozmiary zwycięstwa Bayeru Leverkusen we Fryburgu. Rezultat 5:0 pozwolił drużynie Juppa Heynckesa awansować na pozycję lidera.
Zmiana trenera w Hanowerze (Bergmann za Heckinga) okazała się szczęśliwa. Nowy szkoleniowiec w debiucie wygrał 2:0 w Norymberdze.
2 gole dla Werderu zdobył wykupiony z Chelsea Claudio Pizarro. Były to jego trafienia 118 i 119 w 1. Bundeslidze, co pozwoliło mu awansować na pierwsze miejsce w rankingu najskuteczniejszych piłkarzy, występujących jeszcze na niemieckich boiskach. 15 trafień brakuje mu do pobicia rekordu Giovane Elbera i zostania najbardziej bramkostrzelnym obcokrajowcem w historii ligi niemieckiej.