niedziela, 9 sierpnia 2009

1. kolejka Bundesligi

Przed kilkunastoma minutami zakończył się ostatni mecz 1. kolejki Bundesligi. Za największą niespodziankę można, a nawet należy, uznać spotkanie w Bremie, gdzie Werder uległ Eintrachtowi. W szeregach gospodarzy zabrakło najlepszego stopera - Naldo - i efekt był druzgocący.
Pierwszym liderem został mistrz z Wolfsburga, który pokonał 3. ekipę ubiegłego sezonu, VfB Stuttgart. 40. bramkę w 50. występie w Bundeslidze (średnia 0,8 gola na mecz!) strzelił Brazylijczyk Grafite, król strzelców ostatnich rozgrywek.
Osłabiony Bayern (brak Ribery'ego, Toniego, Demichelisa i Klosego) zaledwie zremisował z rewelacją zeszłorocznej jesieni - Hoffenheim.
Najciekawszy mecz 1. kolejki rozegrano jednak w niedzielę w Bochum. Gospodarze po fatalnej pierwszej połowie przegrywali z Borussią M'gladbach 0:3, a tuż na początku drugiej odsłony stuprocentową okazję na podwyższenie prowadzenia zmarnował Algierczyk Karim Matmour. Jak to często w futbolu bywa - niewykorzystane sytuacje się mszczą. W odstępie kilkudziesięciu sekund Marokańczyk Mimoun Azaouagh pokusił się o dwa strzały z dystansu i oba wylądowały w okienku bramki strzeżonej przez Christofera Heimerotha. 10 minut później wspaniałą główką popisał się Stanislav Šesták i Bochum doprowadziło do remisu. Mimo licznych okazji gospodarzom nie udało się strzelić zwycięskiego gola i po fantastycznym meczu oba zespoły podzieliły się punktami.
Gole numer 94 i 95 w ekstraklasie Niemiec zdobył Kevin Kuranyi, który jeszcze tej jesieni powinien zostać 46. zawodnikiem w Klubie 100 goli.