czwartek, 4 listopada 2010

4. kolejka Ligi Europy: szczęśliwi Aptekarze, bezlitosne Szwaby

VfB Stuttgart nie okazał cienia litości hiszpańskiej drużynie Getafe, zgniatając ją na wyjeździe 3:0. Tym samym piłkarze Jensa Kellera zapewnili sobie awans, prawie na pewno z pierwszego miejsca w grupie. Spotkanie ułożyło się dla nich idealnie, wchodzili w obronę rywala jak w masło. Już do przerwy mogli prowadzić trzema bramkami, ostatecznie potrzebowali na wypracowanie takiej przewagi 90 minut. Forma Szwabów systematycznie rośnie i choć byliśmy w redakcji Bundesblog przeciwnikami zwalniania trenera Christiana Grossa, tak teraz musimy oddać co należne Jensowi Kellerowi. VfB pod jego wodzą gra bardzo dobrze. A Martin Harnik ma już 4 bramki na koncie w Lidze Europy.

Borussia Dortmund w lidze spisuje się fantastycznie i najprawdopodobniej będzie mistrzem jesieni, ale w europejskich pucharach idzie jej gorzej. W dwumeczu z Paryż Saint Germain zdobyła dwa punkty. O ile mecz na Signal Iduna Park mógł się podobać, o tyle z murawy Parc de Princes wiało nudą. Borussia nie pokazała nic, z czego słynęła z gry na ligowych boiskach. Przed nią absolutnie kluczowy bój z Karpatami Lwów i na koniec decydujące starcie na wyjeździe z Sewillą. Oby w tych meczach nawiązała do formy w boisk niemieckich.

Za to Bayer Leverkusen zagrał chyba swój najgorszy mecz w tym sezonie - w czym zgadzamy się z oceną jego trenera Juppa Heynckesa. Oglądanie Aptekarzy nie należy ostatnio do najprzyjemniejszych doznań. Przynajmniej wygrali, choć jedyna bramka padła dopiero w 90. minucie po ogromnym i absurdalnym zamieszaniu w polu karnym. Strzelił ją najlepszy piłkarz Bayeru w tym sezonie Arturo Vidal. Awans jest na wyciągnięcie ręki, oby Leverkusen zechciało tę rękę wyciągnąć.

Kolejne mecze dopiero za cztery tygodnie. Dortmund podejmie lwowskie Karpaty, Stuttgart zostanie ugoszczony przez Young Boys Berno, a Leverkusen pojedzie do Trondheim.