środa, 27 października 2010

II runda Pucharu Niemiec: supergol Schweiniego eliminuje Werder

Druga runda Pucharu Niemiec przyniosła kilka niespodzianek. Największą było odpadnięcie fenomenalnej w tym sezonie Borussii Dortmund z liderem 3. ligi Kickers Offenbach. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, z których jeden przestrzelił Robert Lewandowski (grał pełne 120 minut). Nieoczekiwanym rezultatem jest także odpadnięcie Moguncji z Alemannią Akwizgran, występującą w 2. lidze. Choć w ekstraklasie podopieczni Thomasa Tuchela wygrywają na wyjazdach wszystkie mecze, w Pucharze nie sprostali słabszemu rywalowi.

Dziwi też porażka znakomicie grającej na zapleczu 1. Bundesligi Herthy Berlin ze średniakiem 3. ligi TuS Koblencja. Wygrała także fatalna w ostatnim czasie Borussia Mönchengladbach, a jej ofiarą padli Aptekarze. Tym razem zawodnicy Michaela Frontzecka okazali się lepsi w karnych, podczas gdy w lidze rozbili tego samego rywala 6:3 (i to na jego stadionie). Każdego zdumieć musiały również rozmiary porażki Hamburga we Frankfurcie (2:5). Za to słowa uznania dla Serba Srđana Lakicia, który dla swojego Kaiserslautern strzelił hat-tricka w starciu z Arminią Bielefeld. Tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców, razem z Nando Rafaelem (Augsburg).

W najważniejszym meczu Bayern pokonał Werder 2:1 - była to powtórka z finału poprzedniej edycji. Goście objęli prowadzenie na Allianz Arena po bramce byłego piłkarza monachijczyków (2001-2007) Claudio Pizarro, od kilku dni najskuteczniejszego obcokrajowca w historii Bundesligi. Ale gospodarze mieli w swoich szeregach wybitnego tego dnia (i bardzo dobrego w tym sezonie, co rzadkie w szeregach FCB) Bastiana Schweinsteigera. Jeszcze przed przerwą doprowadził on do wyrównania, zaś w drugiej połowie popisał się kapitalną bombą w okienko z 30 metrów. Czapki z głów - a Werder za burtą.

Pucharowa przygoda dobiegła końca w przypadku trzech IV-ligowców i jednego V-ligowca. Tym ostatnim była Viktoria Hamburg, która dzielnie stawiała czoła Wolfsburgowi. Jednak na tym etapie różnica klas była zbyt duża, by marzyć o sukcesie. Mecze III rundy odbędą się 21 grudnia.

TuS Koblencja (III) - Hertha BSC Berlin (II) 2:1
Viktoria Hamburg (V) - VfL Wolfsburg (I) 1:3
Kickers Offenbach (III) - Borussia Dortmund (I) 0:0, k. 4:2
SV Elversberg (IV) - 1. FC Norymberga (I) 0:3
Chemnitzer FC (IV) - VfB Stuttgart (I) 1:3
Hallescher FC (IV) - MSV Duisburg (II) 0:3
Energie Chociebuż (II) - SC Fryburg (I) 2:1
FSV Frankfurt (II) - FC Schalke 04 (I) 0:1