środa, 20 października 2010

3. kolejka Ligi Mistrzów: nie ma powodów do narzekań

Za nami półmetek fazy grupowej Ligi Mistrzów. W trzeciej kolejce niemieckie kluby odniosły dwa zwycięstwa, zremisował tylko Werder. Bayern ma już praktycznie zapewniony awans do 1/8 finału, Schalke jest tego bardzo blisko, w najgorszej sytuacji są bremeńczycy.

We wtorek Bayern mierzył się z CFR Kluż-Napoka. Zaczęło się fatalnie, bo po rzucie wolnym trafili przyjezdni (a konkretnie Portugalczyk Cadú). Niemniej po upływie 10 minut Bawarczycy byli już na prowadzeniu, a to dzięki dwóm bramkom samobójczym Rumunów (jedną z nich strzelił wspomniany już Cadú). W końcówce pierwszej połowy goście mogli wyrównać, ale Iworyjczyk Lacina Traoré uderzył w słupek.

Ogółem Kluż wcale nie odstawał zbytnio od Bayernu. Przyjezdni mieli kilka niezłych sytuacji. Ostatecznie przegrali 2:3 - kolejną bramkę w ostatnich tygodniach zdobył Mario Gómez. Zupełnie inny przebieg miał mecz w Gelsenkirchen, gdzie Schalke wyraźnie górowało nad Hapoelem Tel Awiw. Spotkanie miało dwóch hiszpańskich bohaterów: Raúla (autora dwóch bramek) i Jurado (gol i asysta, wreszcie porządny występ). Świetną zmianę dał Ivan Rakitić, który pojawił się na placu gry w 53. minucie i wypracował dwie bramki. Żydzi odpowiedzieli trafieniem dopiero w doliczonym czasie.

Z kolei bój Twente z Werderem w pierwszej połowie niejednego zanudził na śmierć. Oba zespoły rozkręciły się w drugiej części i zasłużenie zremisowały 1:1. Gole padły w ostatnim kwadransie. Wynik nie poprawia sytuacji Werderu, który musi koniecznie wygrać w rewanżu z mistrzem Holandii.

Rewanże za dwa tygodnie. Bayernowi wystarczy zdobyć 1 punkt w trzech meczach, Schalke po wygranej w Tel Awiwie byłoby w komfortowej sytuacji (obecnie jest drugie), zaś Werder po prostu musi zacząć wygrywać (na razie jest trzeci z 2 oczkami).