czwartek, 17 grudnia 2009

6. kolejka Ligi Europy - jednak wszyscy awansowali, Werder nokautuje

Hertha Berlin, mimo nieustannego kompromitowania się w Bundeslidze (15 meczów bez zwycięstwa z rzędu), w europejskich pucharach nie zawodzi. Wygrała trzeci raz z kolei i awansowała do 1/16 finału. Po niezłym meczu w swoim wykonaniu odprawiła z kwitkiem zwycięzcę grupy D Sporting Lizbona. Jedyną bramkę zdobył strzałem... biodrem Serb Gojko Kačar.

-7

Prawdziwy koncert piłki nożnej dał w środę Werder. Bremeńczycy rozjechali w Bilbao miejscowy Athletic 3:0. Wynik został ustalony już w 36. minucie, kiedy do siatki trafił Markcus Rosenberg. Worek z bramkami otworzył zaś powracający po kontuzji Claudio Pizarro, dla którego było to 5. trafienie w bieżącej edycji LE (Peruwiańczyk jest drugi w klasyfikacji strzelców). Snajperski talent potwierdził również niezawodny Naldo, który tej jesieni zdobył już 9 goli (licząc wszystkie rozgrywki). Werder w cuglach wygrał grupę L, odnosząc 5 zwycięstw i raptem raz remisując.

-12

Zawiódł zaś Hamburg, który poległ w Tel Awiwie z Hapoelem. Izraelczycy są jednym z pozytywnych zaskoczeń tegorocznym zmagań na europejskich rozgrywkach - triumfowali w całkiem silnej grupie C, gdzie byli najniżej notowaną ekipą (Hamburg, Celtic i Rapid Wiedeń to mimo wszystko wyższa półka). Nie był to przypadek - w bezpośrednim meczu o prymat w stawce pokonali słaby HSV 1:0. Jedynego gola strzelił Samuel Yeboah, który wykorzystał nieporozumienie między Marcellem Jansenem a rezerwowym golkiperem Wolfgangiem Heslem. Druga połowa jesieni jest dla wybrańców Brunona Labbadii zatrważająco słaba - bo oczekiwania po spektakularnym starcie na wszystkich frontach były ogromne.