środa, 26 stycznia 2011

Ćwierćfinały Pucharu Niemiec: dwóch drugoligowców dalej

Wielu kibiców uwielbia zmagania pucharowe ze względu na wcale niemałą możliwość odniesienia w nich sukcesu przez zespoły niżej notowane. Po wtorkowo-środowych zmaganiach w ćwierćfinałach DFB-Pokal muszą być usatysfakcjonowani, bowiem z trojki drugoligowców aż dwa zespoły przeszły dalej.

Zaczęło się we wtorek od meczu średniaków 1. Bundesligi - Schalke podejmowało Norymbergę. Ambitni goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie po podobnych akcjach lewą stroną - w obu przypadkach strzelał Julian Schieber, który ma naprawdę wspaniały pierwszy sezon w barwach klubu z Frankonii. Jednak gospodarzom udawało się doprowadzać do wyrównania. Gola na 2:2 strzelił Chorwat Ivan Rakitić, dla którego był to pożegnalny mecz i pożegnalna bramka. Za kilka dni przejdzie on bowiem do Sewilla FC. O awansie do półfinału miała więc zadecydować dogrywka, a jej bohaterem był 17-letni (rocznik 1993) pomocnik Julian Draxler, który fenomenalnie strzelił z dystansu na minutę przed końcem. Wielkie brawa!

W środę odbyły się trzy starcia drugo- z pierwszoligowcami. Najpierw awans wywalczyły Energie Chociebuż i MSV Duisburg, plasujące się w czołówce zaplecza ekstraklasy i liczące się w walce o awans. Chociebużanie pokonali Hoffenheim 1:0, a jedyna bramka padła w samej końcówce. Jej autorem był rezerwowy Chińczyk Shao Jiayi, znany z występów w 1. Bundeslidze w barwach TSV 1860 Monachium i Energie właśnie.

Na koniec wieczoru Alemannia Akwizgran podejmowała Bayern Monachium. Tu niespodzianki nie było, mistrzowie Niemiec gładko wygrali 4:0. 24. bramkę w 26. meczu w tym sezonie strzelił niebywały Mario Gómez, ale tak jak w ligowym meczu z Kaiserslautern, tak i w Akwizgranie długo utrzymywała się jednobramkowa przewaga Bawarczyków. Dopiero w końcówkach obu spotkań rozwiązał się worek z golami i mieliśmy do czynienia z pogromami.

Półfinały zostaną rozlosowane w tę niedzielę, zaś mecze odbędą się 1 marca. Finał 21 maja, oczywiście w Berlinie.